آغاز شانزدهمین نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو اصفهان

آغاز شانزدهمین نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو اصفهان

1399/4/17 758 0

آغاز شانزدهمین نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو اصفهان

شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات، مجموعه‌ها و صنایع وابسته خودرو با حضور شرکت‌های برجسته کشور در اصفهان افتتاح شد.

آغاز شانزدهمین نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو اصفهان

شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات، مجموعه‌ها و صنایع وابسته خودرو با حضور شرکت‌های برجسته کشور در اصفهان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان، در این دوره از نمایشگاه که از شانزدهم تا بیستم تیرماه دایر است، ۸۰ شرکت معتبر و فعال از استان‌های اصفهان، تهران، گیلان، مازندران، البرز، فارس، خراسان رضوی، مرکزی، آذربایجان شرقی و کردستان حضور دارند.

نمایشگاه قطعات خودروی امسال اصفهان در مساحتی بالغ بر ۸۰۰۰ مترمربع و در قالب سه سالن نمایشگاهی درحال برگزاری است و شرکت‌های فعال در حوزه طراحی و تولید قطعات خودرو، فعالان حوزه واردات، توزیع و فروش قطعات خودرو، ارائه‌کنندگان خدمات آموزشی در زمینه خودرو و تعمیرات و اپلیکیشن‌های خدماتی خودرو در این نمایشگاه به ارائه توانمندی‌های خود می پردازند؛ همچنین شرکت ها و برندهای مطرح تولیدکننده قطعات خودرو در این نمایشگاه حضور دارند.

افزایش تعداد استان‌های شرکت‌کننده و تخصصی‌تر شدن حوزه فعالیتی شرکت‌کنندگان از جمله ویژگی‌های شانزدهمین نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو اصفهان است و اضافه شدن یک روز به مدت‌زمان برگزاری نمایشگاه به منظور بهره‌برداری بهینه از این رویداد و گستردگی زمینه فعالیت مشارکت‌کنندگان از ویژگی‌های دیگر این نمایشگاه به شمار می‌رود.

شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات خودرو اصفهان با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برپا شده و این رویداد نمایشگاهی با نظارت کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برپا است و شرکت نمایشگاه اصفهان در تلاش است تا شرایط لازم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و جلوگیری از شیوع کرونا را فراهم کند.

 

پیشرفت ۹۵ درصدی پروژه نمایشگاه اصفهان

مدیرعامل نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان در حاشیه آغاز به کار شانزدهمین نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو با بیان اینکه در حال حاضر پروژه بزرگ نمایشگاه بزرگ اصفهان بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، پیش بینی کرد: تا چهارماه آینده این پروژه به بهره برداری برسد.

علی یارمحمدیان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: در حال حاضر در دوران شیوع کرونا و تحریم اقتصادی هستیم و برگزاری نمایشگاه ها بسیار سخت و طاقت فرسا است و شرکت نمایشگاه های اصفهان با رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام به برپایی نمایشگاه کرده است.

وی تاکید کرد: بازدیدکنندگان این نمایشگاه تنها تخصصی هستند و برای عموم مردم بازگشایی نشده و با بانک های اطلاعاتی خود و با تبلیغات هدفمند اقدام به دعوت از بازدیدکنندگان تخصصی کرده ایم.

مدیرعامل نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان در خصوص استقبال از برپایی نمایشگاه ها در دوران کرونا، توضیح داد: در نمایشگاه قبلی (دام و طیور) که در همین شرایط برگزار شد و تبلیغات عمومی نداشتیم، حدود ۹۵ درصد مشارکت کنندگان و بازدیدکنندگان تخصصی از حضور در نمایشگاه رضایت داشتند و امیدواریم استقبال از این نمایشگاه نیز خوب باشد.

وی درباره آخرین وضعیت پروژه بزرگ نمایشگاه بین المللی استان اصفهان، گفت: با اقدامات صورت گرفته درحال حاضر پروژه بزرگ نمایشگاه بزرگ اصفهان بیش از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

یارمحمدیان ادامه داد: خوشبختانه بیش از ۹۵ درصد تاسیسات و قطعات لازم برای نمایشگاه را سال گذشته خریداری و مناقصه ها و آگهی های آن انجام و قراردادهایش منعقد شد و اکنون بیش از ۱۵۰ قرارداد با پیمانکاران مختلف منعقد کرده ایم که در این پروژه در حال فعالیت هستند.

وی با تاکید بر اینکه نمی توان تاریخ دقیقی برای افتتاح نمایشگاه در سال جاری اعلام کرد، ابراز امیدواری کرد تا چهار ماه آینده این پروژه به بهره برداری برسد.

مدیرعامل نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان با بیان اینکه پیش بینی نخست پروژه با نرخ دلار ۳۵۰۰ تومان ۱۵۹ میلیارد تومان بود، تصریح کرد: با افزایش نرخ دلار و با صرفه جویی های مختلف پیش بینی می شود این پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ تا ۲۳۰ میلیارد تومان به اتمام برسد.

وی درباره سرنوشت محل فعلی نمایشگاه بعد از افتتاح پروژه بزرگ نمایشگاه اصفهان، اظهار کرد: شهرداری اصفهان با ۶۳ درصد و اتاق بازرگانی با ۳۳ درصد سهام دار نمایشگاه اصفهان هستند و در حال حاضر هنوز برای محل فعلی نمایشگاه اصفهان تصمیم گیری نشده است، اما آنچه مسلم است در این محل بعد از افتتاح پروژه بزرگ، نمایشگاه دیگری برگزار نخواهد شد.

یارمحمدیان همچنین درباره احتمال تعطیلی دوباره نمایشگاه ها با توجه به شیوع بالای کرونا، تصریح کرد: به طور قطع صنعت نمایشگاهی کشور و اصفهان آسیب زیادی بابت لغو نمایشگاه ها متحمل شده است، چراکه صنعت نمایشگاهی اولین صنعتی بود که در پی شیوع کرونا لغو شد و در صورت بحرانی شدن شرایط و اعلام دانشگاه علوم پزشکی برای جلوگیری از افزایش ابتلای افراد به کرونا، نمایشگاه ها را برگزار نخواهیم کرد.

وی افزود: در حال حاضر اصفهان در وضعیت نامطلوبی است و اگر شرایط بدتر شد با دستور علوم پزشکی و ستاد استانی مقابله با کرونا با وجود خسارت بالا به صنعت نمایشگاهی، تدابیر لازم را اتخاذ خواهیم کرد.

مدیرعامل نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان تصریح کرد: لغو چهار ماهه نمایشگاه ها و تعطیلی بیش از ۳۰ سایت نمایشگاهی موجب خسارت هزار میلیاردی به صنعت نمایشگاهی کشور شده است.

وی با اشاره به اینکه صنعت نمایشگاهی موجب افزایش اشتغال و همچنین اشتغالزایی دیگر بخش ها می شود، اظهار کرد: برپا نشدن نمایشگاه ها خسارت بالایی به صنعت نمایشگاهی و صنایع دیگر وارد می کند.

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر