نمایشگاه بین‌المللی قطعات، گامی به سوی روزهای روشن بازار

چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات خودرو، مجموعه‌ها و صنایع وابسته اصفهان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این نمایشگاه از 19 تا 22 اردیبهشت‌ماه امسال و در محل برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان واقع در پل شهرستان برگزار شد. یکی از اصلی‌ترین دلایل استقبال از نمایشگاه امسال این بود که صنعت قطعه‌سازی از جمله صنایع مهم و تاثیرگذار کشورمان در حوزه‌های زیرساختی به شمار می‌رود. این صنعت، بیشترین نقش را در خودروسازی ایفا می‌کند. صنعت خودرو در اقتصاد ایران عامل اصلی رونق بخشی به حدود ۶۰ رشته و فعالیت کوچک و بزرگ صنعتی مانند فولاد، پتروشیمی، لاستیک، آلومینیوم، شیشه، نساجی، رنگ و پوشش‌ها، مواد شیمیایی و غیره است که 3/6 درصد از تولید ناخالص داخلی را شامل می‌شود.

در سال‌های اخیر توان قطعه‌سازان داخلی به جهت پرداخت سود بالای تسهیلات بانکی، مالیات‌ها و عدم پرداخت مطالبات معوق از سوی تولیدکنندگان خودرو تضعیف شده که قطعاً با هموار کردن مسیر سرمایه‌گذاری و آغاز همکاری‌ها و رفع موانع تولید، صنعت قطعه‌سازی تقویت خواهد شد.

یکی از اصلی‌ترین راهکارهای تقویت صنعت قطعه‌سازی خودرو، ایجاد روزنه‌های روشن از طریق برگزاری نمایشگاه برای بهبود وضعیت فعالان این عرصه است. نمایشگاه قطعات خودرو اصفهان نیز توانسته شرایطی ایجاد کند که بهترین‌ها در این عرصه حضور داشته باشند.

با تاکید بر اهمیت این موضوع، چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی قطعات خودرو، مجموعه‌ها و صنایع وابسته به یکی از بزرگترین رویدادهای صنعتی و بازرگانی کشور تبدیل شده است. این نمایشگاه از ابتدا با هدف ارائه قابلیت‌ها و توانمندی‌های شرکت‌ها و هدایت آنها به بازارهای گسترده‌تر پایه‌گذاری شده و در حال برگزاری است.

نمایشگاه قطعات خودرو اصفهان همچنین فرصتی برای صنعتگران خلاق برای معرفی آخرین محصولات مدرن و نیز آشنایی با صنعت قطعات خودرو سایر کشورها محسوب می‌شود. حضور فعالان این صنعت در بخش‌های قطعات و مجموعه‌های خودرو، ماشین‌آلات و تجهیزات قطعه‌سازی، تحقیقات و طراحی مهندسی، اتوسرویس، مواد اولیه و تجهیزات جانبی خودرو، بازرگانی و خدمات پس از فروش، لوازم تزئیناتی خودرو، تعمیر و نگهداری خودرو، محصولات پاک کننده خودرو و نشریات تخصصی صنعت خودرو در این نمایشگاه، آن را به فرصتی بی‌نظیر برای معرفی توانمندی‌های صنعت قطعات خودرو تبدیل کرد.

شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان با تجلیل از همه مشارکت‌کنندگان در چهاردهمین نمایشگاه‌ بین‌المللی قطعات خودرو، مجموعه‌ها و صنایع وابسته اصفهان، امیدوار است در آینده نزدیک، گام‌های اساسی در راستای بهبود بیشتر و افزایش کیفیت این نمایشگاه بردارد.

به امید آنکه رویدادهای نمایشگاهی، بستری برای توسعه بیشتر صنعت کشورمان باشد.

روابط عمومی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان